top of page

Історія закладу освіти

7 листопада 1954 року відкрилась нова школа зі світлими, великими класами, просторими коридорами. В новій двоповерховій школі красиві, просторі класи з високими стелями та великими вікнами. Хоча опалення було пічним, електричного освітлення ще не було – це була нова красуня школа, яку неможливо було зрівняти зі старою школою. Подвір'я було оточене високим цегляним парканом, серед шкільного двору знаходився фонтан, який приносив багато радості і задоволення учням. Вся школа була обсаджена деревами, були алеї, фруктовий сад, квіткові клумби мав кожен клас.

В нову, щойно збудовану школу, учні перейшли в 1954-1955 навчальному році в листопаді, на Жовтневі свята. До цього діти навчалися в старій школі, як казали «на горі», де вона існувала ще до революції 1917 року, в якій містилася церковно-приходська школа. А потім згодом школа стала світською (за деякими джерелами у період 1926-1929 років) і працювала до самої війни 1941 року. В період Великої Вітчизняної війни школа не працювала. В 1942 році наші війська використовували цю будівлю як тимчасову фортецю для захисту від наступаючих ворогів. Після визволення селища від фашистських загарбників у 1943 році вона одразу відкрила свої двері перед учнями, які так довго чекали цього моменту. Це була будівля старого типу: пічне опалення, електричного освітлення не було, класи освітлювалися гасовими лампами. Але за спогадами випускників діти із задоволенням ходили до своєї старенької школи, вузенькою стежечкою «на гору» за декілька кілометрів і, навіть, ніколи не спізнювалися, хоча годинник на той час був один на все село – це в школі.

Першим директором нової школи був Славутський Наум Наумович, який пропрацював до 1970 року. Незмінним заступником директора з учбової роботи тоді був Кондратьєв Тимофій Афанасович. Він був учителем хімії, людина, яка пройшла війну. Діти його поважали, цінували. Кожен учень, з точки зору Тимофія Афанасовича, був особистістю.

Дослідження історичної секції показали, що за весь час школою керували: Славутський Наум Наумович, Новиков Олександр Іванович, Доленко Володимир Семенович, Гончарова Любов Юріївна. З 2010 року школою керує Кисельова Ольга Михайлівна, яка прагне розвивати освітній процес згідно сучасних вимог.

Школа, як і в минулі роки, залишається осередком освіти і культури. Перші випускники привели до рідного порогу своїх дітей та онуків. І не видно кінця цій стежині, по якій юнь буде знову і знову приходити до дверей нашої школи.

З лютого 2022 року наша школа стала Черкаським ліцеєм Черкаської селищної ради Краматорського району Донецької області.

bottom of page